Historia klubu w Wołowie

Początki Wołowskiego Klubu Karate Kyokushinkai sięgają roku 1990 i są ściśle związane z przyjazdem do Naszego miasta shihan Bogusława Bolanowskego (5 Dan), który podjął pracę jako nauczyciel wychowania fizycznego w ówczesnym Zespole Szkół Rolniczych w Wołowie. Dzięki przychylności Pani Dyrektor Danieli Korż, rozpoczął zajęcia Karate z młodzieżą tej szkoły w formie zajęć rekreacyjnych.

W 1992r. wzrosło zainteresowanie tą sztuką walki. Przybywało coraz więcej chętnych do uczestnictwa w zajęciach. Prezes i instruktor Ząbkowickiego Klubu Karate Kyokushinkai shihan Witold Stolarczyk (6 Dan), zaproponował utworzenie sekcji w Wołowie jako filii klubu ząbkowickiego.

W 1995r. ciężka praca i wysiłek przynoszą pierwsze efekty. Wychowanek sensei Bogusława Bolanowskiego, Arkadiusz Szir zajmuje II miejsce w Mistrzostwach Dolnego Śląska w kategorii clicker (lekki kontakt) mężczyzn.

W 1996r. zostaje oficjalnie zarejestrowany Wołowski Klub Karate Kyokushinkai.