Mistrzostwa Świata Karate Kyokushin w Astanie (Kazachstan) 3 – 4 listopada 2018

W dniach 3 – 4 listopada 2018 w Astanie (Kazachstan) odbyły się Mistrzostwa Świata Karate Kyokushin z udziałem 340 zawodników z 24 krajów. Oficjalnego otwarcia zawodów dokonał Minister Kultury i Sportu Kazachstanu Arystanbek Mukhamediuly, Prezydent Światowej Federacji Kyokushin Shihan Antonio Pinero oraz Sekretarz Generalny KWF Andrzej Drewniak. W pierwszym dniu mistrzostw odbyły się zawody juniorów i kadetów natomiast w drugim walczyli seniorzy. Obie grupy wiekowe występowały w konkurencjach kumite i kata .

Polska zdobyła 12 medali, zajmując w klasyfikacji drużynowej V miejsce. Wśród medalowych reprezentantów naszego kraju była zawodniczka Wołowskiego Klubu Karate Kyokushinkai Agnieszka Sielicka. Nasza kadrowiczka w konkurencji kumite do 60 kg pozytywnie przeszła eliminacje i w półfinale spotkała się z reprezentantką Kazachstanu. Po regulaminowym czasie wyrównanej walki sędziowie wskazali remis. W dogrywce obie zawodniczki nie odpuściły i trzymały do końca wysoki poziom pojedynku. Sędziowie wskazali 5-0 dla naszej zawodniczki. Wynik ten pozwolił wołowskiej reprezentantce wejść do finału, w którym to przeciwko naszej kadrowiczce stanęła Holenderka.

Niespodziewana kontuzja ręki naszej zawodniczki nie pozwoliła na wykorzystanie wszystkich jej umiejętności i ostatecznie Agnieszka zdobyła zasłużony tytuł Wicemistrzyni Świata.

Ten srebrny medal to następne trofeum z Mistrzostw Świata ponieważ Agnieszka Sielicka w 2014 roku zdobyła już brązowy medal w Japonii.

Występ naszej zawodniczki udowodnił, że nawet Kluby z małych miejscowości mogą mierzyć się na arenach światowych a ich wyszkolenie techniczne i wytrzymałościowe jest na takim samym wysokim poziomie. Jesteśmy ogromnie dumni z tego osiągnięcia i cieszymy się, że ta ciężka praca wynikająca z pasji trenującej dała tak fenomenalne wyniki.

Scroll to Top
Skip to content